receptory

Autor: Nadia Wiastecka, Gatunek: Poezja, Dodano: 15 stycznia 2013, 20:41:16

Niektórzy potrzebują wyraźniejszych znaków,

niż te oczotrzepy na ulicach.

 

Przepełnia mnie frustracja

ale co z tego,

uszy masz zasłonięte,

nie słyszysz.

 

Napij się wody,

dzięki kohezji dopłyną do ciebie moje słowa,

łajdaku.

Komentarze (4)

 • Dobry wieczór.

  "Oczotrzepy" - ten składnik mnie urzekł, choć nie do końca go rozumiem. To znaczy, sądząc z kontekstu, mogę zgadnąć co miała pani na myśli, jednak, mój mózg, gdzieś w swojej głębi zapewne, nadaje temu słowu jakąś inną wartość, wiążę je z czymś innym. Byłbym wdzięczny, gdyby pani podzieliła się ze mną swoimi refleksjami na temat "oczotrzepów".

  Poza tym fascynującym neologizmem i słowem "kohezja", które musiałem sprawdzić w słowniku (ach, człowiek codziennie uczy się czegoś nowego), nic więcej mi nie zasmakowało.

  Rozumiem frustrację i frustrację z braku możliwości pozbycia się jej. Doskonale znam to uczucie, gdy ludzie wokół są "zamknięci" gdy nie dociera do nich to, co z takim trudem, próbujemy im przekazać.

  Jeszcze wtrącę jedną rzecz, która odrobinę mnie drażni, nie wiem czy słusznie. Skoro wiemy, że jakaś osoba ma zasłonięte uszy, to możemy chyba wywnioskować, że nie słyszy, prawda?

  To mniej więcej tyle. Nie jestem na nie, ale bardzo ciężko byłoby mi być na tak. Staję, więc po środku, tak na zachętę. Jednocześnie podkreślam, że mój komentarz, to tylko i wyłącznie moje refleksje wywołane tekstem, nie rzetelną wiedzą czy wykształceniem. Proszę się na mnie nie gniewać, że wypisuję takie długie (i rzadko przychylne) komentarze :)

  Pozdrawiam serdecznie.

 • Kohezja to nie neologizm;)
  Dziękuję za opinię, lubię przyjmować krytykę "na poziomie" z wytłumaczeniem, w przeciwieństwie do innych, Pan subtelnie zwrócił uwagę na to co się nie podoba, ale przy okazji nie wygląda to jak zarzut i oskarżenia! pozdrawiam.

 • Wiem, że kohezja to nie neologizm. Proszę się uważniej przyjrzeć mojej wypowiedzi ;)
  No i nie lubię ludzi oskarżać o cokolwiek.

 • Starałam się uważnie:) i już rozumiem wszystko, przynajmniej tak myślę;)

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się